Vibroakustiline massaaživoodi

Vibroakustiline massaaživoodi
  • 05. juuni 2017
  • Artikkel,
  • Koostööprojektid

Uudne voodi töötati välja TLÜ Haapsalu Kolledži Terviseedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuses (TERE KK), mille tööstusdisainilahenduse autorid on Arvo Pärenson, Raivo Hein ja Taavet Pärenson.

Arvo Pärensoni sõnul oli peamiseks eesmärgiks luua ergonoomiline ja esteetiline seade, mis oleks nii patsiendile kui ka protseduuri läbiviijale mugav ja loogiline kasutada. Seadme disainimisel rõhusime uudsetele vormi- ja insenerilahendustele ja kasutusmugavusele. Püüdsime eristuda traditsioonilistest  meditsiinitoodete disainist. Ja luua sellesse valdkonda elegantne ja õhuline toode, mis lisaks teraapilise protseduuri väärtusele ka emotsionaalse aspekti ja usalduse. Disainerite grupil õnnestus mitmed tehnilised nüansid originaalselt lahendada, mille kinnituseks on patendiametis kaitstud disaini terviklahendus. Ja ka tulemuse tunnustamine IDSA  rahvusvahelisel konkursil 2015 USAs.

Väga hea koostöö oli TLÜ Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse  ekspertidega ja prototüübi teostajaga Aquator OÜ ga. Tänu sellele on lõpptulemus (vibroakustiline massaaživoodi) igati konkurentsivõimeline ja esteetiliselt nauditav.

Haapsalu ärimees Priit Aigro ettevõte SMARTdo on tundnud samuti huvi terviseteenuste tuleviku vastu ning soov mõne huvitava toote arendamisse panustada tõi ta Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžisse. Ettevõte leidis siin disainitud ja täiustatud heliravivoodi, mille turustamiseks otsiti ettevõtluspartnerit. Koostöö kompetentsikeskusega on ettevõtja arvates suurepärane võimalus, sest siin on Eestis parimad teadmised nii selle arenduse riist- ning tarkvara kui ka teraapia sisu poolelt.

TERE KK ja SMARTdo OÜ koostöös valminud uudse disainiga teraapiaseadmel on ergonoomiline asend, mis on mugav kasutajale ja protseduuride läbiviijale. See on mobiilne, kergelt hooldatav ja esteetiliselt sobiv erinevatesse keskkondadesse. Vibroakustiline teraapia aitab parandada tervist ja leevendada valu, stressi, lihaspingeid ja unetust. Tegemist on voodiga, millesse on sisse ehitatud kõlarid, millest mängitavad madalsageduslikud helid tekitavad kerge vibratsiooni ja mõjutavad voodil lamavat inimest meeldivalt. Vibratsiooni kõrval on oluline roll teraapiavahendi kasutamisel ka helitaustal. Vibroakustilise ja heliteraapia kombineerimisel on abiks vastav tarkvara.

Vibroakustika mõju kinnitab terve hulk teadusuuringuid, nii et seda ei saa pidada alternatiivmeditsiiniks.

Hiljuti sõlmis SMARTdo OÜ lepingu India tervisetehnoloogia keskuse InnovatioCurisega, kes hakkab sealsel hiigelturulvibroakustilist massaaživoodit healBED reklaamima.

Katrin Männik

tel 521 2339

Tallinna Ülikool

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks