Pinnase- ja kivimiproovide võtmine

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Ökoloogia ja maateaduste instituut

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

Pinnakatte ja aluspõhja ressursside, kruusa-liivamaardlad, turvas jm, geofüüsikaliste uuringute jätkuks või eraldi läbi viidava uuringuna teostame pinnase- ja kivimiproovide võtmist erinevate käsi- ning motoriseeritud puuridega või iseliikuva puuragregaadiga. Puuragregaadi väikesed mõõtmed ja mobiilsus võimaldavad seadet kasutada ka piiratud ruumiga kohtades, nt siseruumid.

Kasutatavad aparatuurid ja nende võimalused:

Iseliikuv puurseade ‘Dando Terrier 2002’

On roomikutel paiknev väikesemõõduline (800 x 1200 cm; 1100kg), diiselmootoriga juhitav hüdrojaam, mis suudab töötada kahel režiimil: löökpuurina (63.5 kg raskus, löökide sagedus kuni 50 lööki/min) ja rootorpuurina (olemas 15 m tigupuuri 70mm), võimalik kohendada ka aluskivimi v tehispinnase läbistamiseks. Löökpuurimisel kasutusel aknaga proovel (100mm x 1.5m) ja turba, muda ja savipinnaste jaoks ka tugevdatud konstruktsiooniga soopuur (70 x 1000mm). Puurseadme masti on võimalik kasutada hüdrojaamast kuni 20m kaugusel, näiteks siseruumides (masti laius 655mm). Puurseade on transporditav sõiduauto haagises.

Soopuur

Muda, turba ja savipinnaste uuringuteks on kasutada soopuur ehk ‘Vene tüüpi soopuur’. See on 1,5m metallvarrastega opereeritav 1m pikkune ja 7cm läbimõõduga, keeramisel metalllehega sulguv proovel. Võimalik kasutada ka veekogude põhja uuringutel.

Kolbpuur

Muda ja savisetete uuringuteks on kasutatav metallvarrastega opereeritav kolbpuur, kus 3 m ja 50mm läbimõõduga metallsilindri sees kasutatakse plasttoru ja vaakumi tekitamiseks kummist kolbi. Viimane fikseeritakse trossiga vajalikul

Teenuse valdkond
Biotehnoloogia Vaata kõiki
Maateadused Vaata kõiki
Põllumajandus ja metsandus Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 1060 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring