Piimatoodete arendus

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus AS

AS Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

TFTAKis on välja töötatud meetodite kompleks, mis võimaldab uurida ja põhjalikult kirjeldada erinevate piimatoodete valmistamise protsesse alates toorpiimast kuni valmistooteni. TFTAKis lahendatakse piima kvaliteedi ja omadustega seotud probleeme ning kontrollitakse ja optimeeritakse tootmisprotsesse.

Fermenteeritud piimatoodete (juustu, kohupiima, jogurti, jms) valmistamisel on oluline valida sobiv juuretiskultuur ning sellele vastav käärimistemperatuur, et tagada soovitava maitse, tekstuuri ja aroomiga toode. TFTAKis arendatud ja kasutusele võetud mikrokalorimeetriline kompleksmeetod võimaldab uurida ning kirjeldada juuretiste kasvu mudelpiimades ja –juustudes. Saadud teadmised on hiljem rakendatavad piima tootearendusprojektides ning ka tööstuse tasemel. Kogemus, mis on saadud piimageelide reoloogiliste omaduste ning valgu põhjaliku proteolüüsi uurimisel, on kasutatav eeskätt laagerdamata ja laagerdatud juustude retseptide arendamisel ning optimeerimisel, ning vajadusel ka juustu küpsemisprotsessi ulatuslikul kirjeldamisel.

Tänu kiirete DNA sekveneerimismeetodite arengule on Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses kasutusele võetud efektiivsed meetodid piimatoodetes (toodete valmimise jooksul) mikrobioloogiliste protsesside jälgimiseks ja kontrollimiseks. TFTAKis on võimalik valmistada katsetooted ning hinnata nende omadusi instrumentaalsete meetoditega (keemilised, füüsikalised ja mikrobioloogilised analüüsid) ning põhjaliku sensoorse analüüsi teel, et uurida valmistoodete maitse, aroomi ja tekstuuri sobivust tarbijatele.

Teenuse valdkond
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 1060 teenust
Näita sarnased teenuseid

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring