Materjalide ja pinnakatete uurimine muudetavate keskkonnatingimuste korral

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Füüsika Instituut, Nanostruktuuride füüsika labor

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

Väliste tingimuste, temperatuuri ja niiskuse arvestamine muutuvates ilmastikuoludes olevate toodete ja nende pinnakatete disainimisel ning arendamisel on eelduseks kvaliteetse ja konkureerimisvõimelise toote loomiseks.
Materjalide ja neid katvate kaitsekihtide vastupidavusuuringuid on võimalik läbi viia kontrollitavalt laboritingimustes- kliimakambris. Võimalikud temperatuuri- ja niiskusvahemikud on vastavalt -20 – 100°C ning 10% – 99%. Temperatuuri ja niiskuse ühtlus kambri ulatuses on vastavalt +/-1°C ning +/-3%. Tsüklite ajaliseks piiranguks on vaid kuumutus-ja külmutuskiirus, mis on mõlemal juhul muudetav vahemikus 2 – >5°C/min. Uuritava detaili maksimummõõdud ei tohi ületada Kambri maksimummõõte 85x60x80 cm.

Praktilised näited:
Aknaraamide tootja soovis uurida puitraamile kantud lakki vastupidavust külmutustsüklitele ja samal ajal varieeriti niiskustaset. Analüüsi tulemusena leiti optimaalne lakikihi paksus, mille korral oli keskkonnatingimuste muutmise mõju vähim kvaliteedinäitajatele.

Teenuse valdkond
Füüsika, keemia ja materjaliteadus Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 1060 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring