Digitaalsete keeleandmestike ja -vahendite register Meta-Share

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, arvutiteaduse instituut

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

Digitaalsete keeleandmestike ja -kogude (laiemalt, keelt sisaldavate teadusandmestike) ja keele töötlemise vahendite meta-andmete registreerimine (Meta-Share kaudu, kaasa arvatud DataCite DOI omistamine) ja keeleressursside arhiveerimine repositooriumisse (Entu või Gitlab (koodi, ka dokkeri koodi puhul)); registri- ja repositooriumiteenuse töökindluse (s.h automaatne andmevahetus teiste metaandmete registritega nagu CLARIN VLO ja DataCite DOI) ja ajakohasuse tagamine (koostöös HPC-ga)
Teenusel on usaldusväärse andmerepositooriumi CoreTrustSeal sertifikaat ainsana Eestis.
Keeleressursside registris Meta-Share registreeritakse ja talletatakse keeleandmestike (korpused, leksikonid, keelemudelid) ja keeletarkvara (veebiteenused, tarkvarapaketid, tarkvara) meta-andmed: tüüp, nimi, omanik, kasutustingimused (s.h litsents), maht, kirjeldus jms. Kõik avaldatud registrikirjed saavad automaatselt DataCite DOI. Kõik registreeritud meta-andmed on avatud andmed (Open Data) ja edastatakse automaatselt CLARIN Virtual Language Observatory (https://vlo.clarin.eu/) veebiteenusesse ehk suuremasse keeleandmestike kataloogi.

Teenuse valdkond
IT, matemaatika ja statistika Vaata kõiki
Kommunikatsioon ja informatsioon Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 1057 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring