Digitaalsete keeleandmestike ja -vahendite andmehaldus ja konsultatsioon

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, arvutiteaduse instituut

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

Digitaalsete keeleandmestike ja -kogude (laiemalt, keelt sisaldavate teadusandmestike) ja keele töötlemise vahendite (teadus)andmete haldamise alane konsultatsioon ja juhised:
a) ressursipakkujale: mida, miks, mis kujul oleks kõige mõistlikum registreerida ja talletada, mida tuleks tähele panna juba andmekogumist alustades (kasutustingimuste piirangud, kasutuslitsentsi valik, keelejuhtide nõusolekud, teavitamine, autoriõigus ja isikuandmete kaitse).
Samuti annab CoreTrustSeal sertifikaat Eesti Keeleressursside Keskusele õiguse ja võimaluse pakkuda teadlastele oma teadusandmestike registreerimiseks ja talletamiseks andmehaldusteenust, mis vastab Horisont2020 nõudmistele.
b) ressursikasutajale: kuidas leida olemasolevate keeleressursside seast eesmärgile sobivaid andmestikke ja töövahendeid (s.h CLARIN VLO-st ja Language Switchboardist), kuidas neid kasutada ja kuidas neile viidata.

Teenuse valdkond
IT, matemaatika ja statistika Vaata kõiki
Keeled Vaata kõiki
Kommunikatsioon ja informatsioon Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 1057 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring