fbpx

ADAPTER
Ühendab ettevõtjaid teadlastega

Anemomeetrite ja diferentsiaalrõhu mõõturite kalibreerimine

Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Keemia instituut

Anemomeetreid kasutatakse tuule kiiruse mõõtmiseks. Katsekoja keemiametroloogia laboris on anemomeetrite kalibreerimiseks võimalik kasutada kahte teineteisest sõltumatut süsteemi, mis täidavad Eesti riigi õhu liikumise kiiruse tugietaloni rolli. Väiksematel õhu liikumise kiirustel kasutatakse TÜ Katsekojas konstrueeritud pöördnoole etaloni ja suurematel kiirustel kasutatakse Euroopa Liidu toel hangitud tuuletunneli etaloni.

Tihti on kalibreeritavad anemomeetrid varustatud ka manomeetriga, et mõõta Pitot’ toruga tekitatud rõhku. Tuuletunnelietaloni koosseisu kuuluvat diferentsiaalmanomeetrit kasutataksegi manomeetrite kalibreerimiseks.

Mõlemad kalibreerimisteenused on akrediteeritud standardi ISO/IEC 17025 järgi (kalibreerimislabor nr K025). Seega saab nii anemomeetri kui ka manomeetri kalibreerida samas kohas. Samuti kalibreerime anemomeetrite juurde kuuluvaid termomeetreid.

Sertifitseeritud / akrediteeritud

Akrediteerimistunnistus K025

Kellel seda vaja võiks minna: Energia; Ehitus ja kinnisvara

http://www.ut.ee/katsekoda

  • Võta teenuse osutajaga ühendust!

    Kui soovid seda teenust kasutada või küsida täpsustavaid küsimusi, siis täida allolev vorm ja saada oma küsimus teele! Võtame SInuga peatselt ühendust!

Cookie settings