Anemomeetrite ja diferentsiaalrõhu mõõturite kalibreerimine

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, keemia instituut

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

Anemomeetreid kasutatakse tuule kiiruse mõõtmiseks. Katsekoja keemiametroloogia laboris on anemomeetrite kalibreerimiseks võimalik kasutada kahte teineteisest sõltumatut süsteemi, mis täidavad Eesti riigi õhu liikumise kiiruse tugietaloni rolli. Väiksematel õhu liikumise kiirustel kasutatakse TÜ Katsekojas konstrueeritud pöördnoole etaloni ja suurematel kiirustel kasutatakse Euroopa Liidu toel hangitud tuuletunneli etaloni.
Tihti on kalibreeritavad anemomeetrid varustatud ka manomeetriga, et mõõta Pitot’ toruga tekitatud rõhku. Tuuletunnelietaloni koosseisu kuuluvat diferentsiaalmanomeetrit kasutataksegi manomeetrite kalibreerimiseks.

Mõlemad kalibreerimisteenused on akrediteeritud standardi ISO/IEC 17025 järgi (kalibreerimislabor nr K025). Seega saab nii anemomeetri kui ka manomeetri kalibreerida samas kohas. Samuti kalibreerime anemomeetrite juurde kuuluvaid termomeetreid.

Teenuse valdkond
Füüsika, keemia ja materjaliteadus Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 1060 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring