Aeroobsete bakterite ja hallitusseente arv õhus IMPAKTOR seadmega

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Tehnoloogiainstituut

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

TÜ Töökeskkonnalabor pakub võimalust teha kindlaks töö- või, miks mitte, kodukeskkonna õhus olevate mikroorganismide hulga, mis võivad osutuda inimese tervisele ohtlikuks:

Aeroobsete bakterite hulk õhus
Hallitusseente hulk õhus
Analüüsi läbiviimiseks võtab meie mõõtetehnik proovi objekti õhust kas sedimentatsiooni meetodil (proov kogutakse söötmele, avades selle pinna mõneks ajaks uuritavale õhule) või Impaktor® seadmega. Edasi sööde termostateeritakse ning lastakse kogutud organismidel kasvada, kuni neid on võimalik edasi analüüsida.

Paljud meie elu ja töökeskkonnas elunevad seened – õigemini küll nende spoorid – on allergeensed. Nad võivad põhjustada tervisehäireid, alates aevastamisest ning peavalust lõpetades eluohtlike hingamishäirete ning mürgistustega. Toime oleneb nii inimese tundlikkusest kui ka antud seene liigist.

Seened-hallitused kasvavad meelsasti niisketes ja soojades tingimustes, nagu näiteks duširuumid, tualettruumid, aga ka halvasti ventileeritud eluruumides ja kontorites. Tihti on seente vohamise hoones tinginud just inimese enda tegevus – näiteks võivad olla paigaldatud seni hea loomuliku ventilatsiooniga puumajale õhukindlad plastaknad, tagamata samas piisavat õhu liikumist ruumis muudel viisidel. Sellisel juhul võib niiskus hakata kogunema ruumide nurkades ning seinte ääres. Seente tegevuse märgiks võivad olla mustad täpid-laigud seintel ja mujal, ruumi elanike ägenevad allergianähud (nohu, silmade punetus) jne.

Seentest vabanemine hoones on tülikas ning kallis töö, seepärast on targem seda ennetada ning projekteerida-ehitada-remontida hooned ja ruumid selliselt, et neis oleks piisav ventilatsioon ning et nad ei koguks niiskust.

Teenuse valdkond
Tervishoid Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 11 teenusepakkujat ja 567 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring