3D mudeli tegemine fotogramm-meetria abil

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, ajaloo ja arheoloogia instituut

  • Kellega saame edasi suhelda?

Teenuse kirjeldus

TÜ arheoloogia osakonnal on Eestis enim kogemusi arheoloogiliste leidude modelleerimisega. Tehtud tööde hulka kuuluvad muinasaegsed matmispaigad, keskaegsed hooned, Egiptuse muumiad, relvad, tööriistad, luustikud jpm. Fotogramm-meetria abil on võimalik salvestada 3D mudeli näol suuri, nii objekte (hooned, kaevatud kraavid ja paljandid), aga ka päris väikeseid mõne cm suuruseis esemeid. Läikivad ja läbipaistvad pinnad vajaksid edukaks modelleerimiseks tuhmiks tegemist (talk või sarnane aine).
Teenus koosneb pildistamisest, piltide töötlusest 3D mudeliks programmi Agisoft PhotoScan abil ning vajadusel mudeli georefereerimisest. Programm kasutab erineva nurga alt tehtud fotosid 3D mudeli tegemiseks. Võimalik on väljastada erinevaid vaateid ortofotode näol, digitaalseid kõrgusmudeleid, 3D mudelit PDF formaadis või mudelit edasitöödeldavates formaatides (3DS, OBJ, Universal 3D jt) või laadida see internetti (näiteks: www.sketchfab.com). Näiteid tehtud töödest saab näha: https://sketchfab.com/r.saage/models

Teenuse valdkond
Ajalugu ja arheoloogia Vaata kõiki
Kunst ja kultuur Vaata kõiki
Adapteril on peale selle teenuse veel 19 teenusepakkujat ja 983 teenust
Näita sarnased teenuseid

Seotud teenused

Pole päris see mida otsid?

Kõiki teenuseid ei pruugi meie lehel välja olla toodud. Kui sa ei leidnud õiget teenust või ei tea täpselt, millist teenust vaja, siis saada meile päring.

Saada päring