Teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik laienes taas

- 12. mai 2020
- Artikkel,
- Koostööprojektid,
- Uudis
Reedel, 8. mail allkirjastati Eesti Lennuakadeemia, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja koostöövõrgustik Adapter vahel koostööleping. Eesti teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik Adapter koondab endas nüüd 15 teadusasutust ja rohkem kui 3500 teaduseksperti ning pakub 565 teadusteenust.
Iga koostöö eeldab head tiimi ja just meeskonnatöö tulemusena jõuti Eesti Lennuakadeemias tõdemuseni, et tuleb ühineda koostöövõrgustikuga Adapter. „Tahaks rõhuda meeskonnatöö tähtsust ja siinkohal tooksin välja meie CNS koolitusjuhi Nele Tootsi, kes tegi ettepaneku kaalumaks, kas ja milliste teenustega me sellel platvormil võiksime olla kajastatud. Haarasin mõttel sabast ja võtsin koheselt ühendust Anneli Saarojaga ning siin me nüüd oleme,“ meenutas koostööleppe idee algust Eesti Lennuakadeemia arendusprorektor Maiken Kull. Lisades, et Adapterist olid nad enne küll kuulnud, kuid varem polnud Eesti Lennuakadeemia antud võrgustiku teenuseid kasutanud.
„Liitusin Eesti Lennuakadeemiaga 1. aprillist ning minu üheks olulisemaks ülesandeks on koostöö arendamine akadeemia ja ettevõtete vahel. Adapter ongi selleks loodud platvorm, kus ettevõtetele suunatud tooteid ja teenuseid pakkuda. Kuigi Adapter on loodud Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustikuks, on meil hea meel, et ka rakenduskõrgkoolid on järjest võrgustikuga liitumas,“ märkis Kull.
Millega uued partnerid tegelevad?
Eesti Lennuakadeemia pakub ettevõtetele regulaarselt lennundusega seotud koolitusi ning nüüdisaegsete seadmetega sisustatud laboreid (nt sidelabor, angaar, mehitamata õhusõidukite labor). „Meil on valdkondlik riist- ja tarkvaraline baas, ekspertteadmised ja metoodikad rakendusuuringute, testimiste, juhiste jms väljatöötamiseks, et kaasa aidata ettevõtete ning koostööpartnerite teenuste- ja toodete arendusele,“ sõnas Kull. Koostööst oodatakse rohkelt päringuid, ühistööd ning ka teavet selle kohta, millises suunas peaks akadeemia ettevõtetele suunatud teadus-, arendustegevuste teenuseid arendama ja tuleviku investeeringuid planeerima. „Loodame, et Adapter võimaldab jõuda ka nende võimalike koostööpartneriteni, kes seni akadeemia võimalustest nii teadlikud pole olnud ning pole osanud meie poole pöörduda.“
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor seevastu polnud Adapterist varem kuulnud. „Ei olnud platvormist varem kuulnud ja keskkonna teenuseid pole ka kasutanud. Adapteri veebilehe leidsin, kui otsisin internetist kõrgkoolidele sobilikke koostöövõimalusi. Oleme huvitatud erinevatest kontaktidest ning koostööst ettevõtete ja teiste õppeasutustega.
Koostööst ootame kontaktvõrgustiku kasvatamist, teadmiste ja kogemuste jagamist, uusi koostööprojekte ning teadus- ja arendustegevusalast koostööd ettevõtete ja kõrgkoolidega. Just seda koostööleping meile annab,“ selgitab lepingu sõlmimise tagamaid Mainori projektijuht Katrin Eha.
Mainor on Eesti suurim erakõrgkool, kus saab õppida nii bakalaureuse- kui ka magistriõppe tasemel. Õpe toimub inglise, eesti ja vene keeles. „Meie peamaja asub Tallinnas Ülemiste City ärilinnakus, kuhu koonduvad kokku ja teevad koostööd innovaatilised ettevõtted. Tugev kogukond annab võimaluse meie tudengitel õppimise ajal osa saada paljudest linnakus toimuvatest sündmustest ning projektidest. Tartus oleme samuti linnasüdames ja hoiame arengutel kätt pulsil. Seega Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on täna kindlasti haridusinnovatsiooni üks eestvedaja,“ tõdes Eha.
Koostöös ettevõtetega on ellu viidud ja ollakse ellu viimas mitmeid uuenduslikke projekte. Viimase aasta lipulaev selles vallas on eelmisel sügisel avatud Cleveroni Akadeemia. „Järjest rohkem räägitakse Mainori kõrgkoolist kui ettevõtjate soovide ja vajadustega arvestajast, kes seab oma eesmärke just ühiskonnas ning ettevõtlusmaastikul toimuva järgi,“ täpsustas Eha.
ADAPTER koondab Eesti teadus- ja arendusasutusi. Adapteri eesmärgiks on pakkuda ettevõtetele kiiret ja lihtsat võimalust koostööks kõikide Eesti ülikoolide, kõrgkoolide ja teiste teadusasutustega.
Esitades oma päringu veebilehe www.adapter.ee vahendusel, vastame teile 5 tööpäeva jooksul.