Multifunktsionaalne probiootikum ME-3

Üldised omadused

Tugev vastupanu seedetrakti keskkonnale (sapphapped, madal pH), lektiini profiil (BS-I), mis sobib soole epiteelile kinnitumiseks. Ei suru maha teisi kasulikke baktereid ja soodustab bifidobakterite kasvu soolestikus – rikastab seedetrakti mikrofloorat ja toetab selle funktsioone.

Erilised omadused

Lactobacillus fermentum ME-3 on inimpäritolu probiootiline tüvi. Sellel on mitu funktsionaalset omadust: antimikroobne – pärsib kahjulikke mikroobe, toetab peremeesorganismi kaitsesüsteeme loodusliku antioksüdandina, toodab glutatiooni.

ME-3 tähelepanuväärseim mõju on võime vähendada vere lipiidide oksüdatsiooni, eriti oxLDL taset, mis on peamine ateroskleroosi arengut soodustav tegur.

Tüve antioksüdatiivsed omadused võivad pärssida ka toidurasvade rääsumist, vähendades aldehüüdide võimalikku moodustumist. ME-3 on multifunktsionaalne tüvi, mis sobib erinevateks rakendusteks, nt. südametervisele hoidmisele suunatud tooted (kõrge kolesterooli sisalduse normaliseerimine) ja ka veresuhkru normaalsena hoidmise jaoks (II tüüpi diabeedi kontroll).

Patenteeritud tüvi

Patenteeritud Venemaal, Euroopas, USA-s ja Aasias.

Ohutus

EFSA on andnud tüvele Qualified Presumption of Safety -staatuse. Inimese kliiniliste uuringutega on tõestatud tüve ohutus, seda kinnitab ka pikaajaline ja ulatuslik kasutus elanikkonna poolt ilma kõrvaltoimeteta.

Pikaajaline tööstuslik kasutamine

Alates 2002. aastast on Tartu Ülikoolil olnud mitmeid tööstuspartnereid Eestis ja välismaal (EL, USA, KR), kes on kasutanud oma toodetes ME-3 bakterit: juust, piim, hapendatud piimajoogid ja toit (keefir, jogurt ja jogurti joogid, kohupiim, hapukoor), jäätis, toorjuust, poolkõva ja kõva juust, mitme tüvega tooted, toidulisandid.

Praegu on turul saadaval Helluse piimatooted, Chocolala šokolaad, Andre Farm juust, Balbiino jäätis, Reg’Activ ja BioOne toidulisandid.

Litsentsid

Tartu Ülikool otsib uusi partnereid, kes on huvitatud toidu või toidulisandite litsentsist. Saadaval on mitu eksklusiivset ja mitteeksklusiivset litsentsi sõltuvalt piirkonnast, näiteks Saksamaa, Austria, Šveits, Hispaania, Itaalia, Suurbritannia ja Taani.

ME-3 ei muuda toote maitset ja tekstuuri, ega sega tavapäraselt kasutatavate tüvede hapendamisprotsessi. Tüve laboratoorsed elulemusandmed on olemas piimatoodete, taimsete piimaasendajate, šokolaadi ja toiduõlide kohta.

Tüve toodab kogenud Prantsuse ettevõte ISO 9001 kvaliteedistandardi järgi.

Cookie settings