Nutikas Neljapäev: Paljalt on parem

- 13. mai 2019
- Artikkel,
- Uudis,
- Üritused
Kas see ongi pakendamise tulevik? Tahaks öelda, et jah – nii päästame maailma tarbimishulluse pakendiuputusest.
Millist pakendit on seaduse järgi tootele vaja? Kas üldse on vaja? Millised on meie alternatiivid? Kelle mure on pakend ja kes maksab? Millised on pakendamise trendid täna ja tulevikus? Millised pakendid on kõige keskkonna sõbralikumad? Ja mida arvab kõigest sellest tarbija!?
Nutikas Neljapäev pakub ettevõtjatele ja teadlastele võimaluse tulla oma igapäevasest keskkonnast välja ja vaadata suuremat pilti.
Päevakava:
- 17:30-18:00 Kogunemine + kohv
- 18:00-18:30 „Pakendid muutuste tuules ja seaduse karmis haardes.“ – Martin Triipan, Ellex Raidla Partner
- 18:30-18:40 NUTIKAS meetme toel pakendid targaks
- 18:40:18:55 “Kas plast on hea pakend?” – Peeter Laurson, EMÜ PKI Polli Aiandusuuringute Keskuse peaspetsialist ja Tartu Ülikooli keemia instituudi doktorant.
- 18:55-19:05 Jalasirutuspaus + kohv
- 19:05-19:25 “Pakendi leidmisega seotud väljakutsetest etteõtja seisukohast; öko või taaskasutatud materjalidest pakenditest, ehk kas plastikule on alternatiivi.” – Annemari Polikarpus, Viinamärdi
- 19:25-19:45 Tere
- 19:45-20:05 “Kaupmehe väljakutse – kuidas leida tasakaal kliendi mugavuse ja jätkusuutlikkuse vahel?” – Enel Kolk, Kaubamaja AS
- 20:05-20:35 Vahur Käärik, Cista; „Pakenditrendid 2030“ Taavi Tikk, Estiko-Plastar AS
- 20:35-22:00 Võrgustumine koos kohvi ja snäkkidega
Esinejad
Martin Triipan on vandeadvokaat, kes on peamiselt praktiseerinud keskkonnaõiguse ning ehituse ja kinnisvaraga seotud valdkonnas. Martin on enam kui 15 aastat tegelenud erinevate keskkonnaõiguse teemadega, sealhulgas nõustanud pakendite ja jäätmekäitlusega seoses erinevaid organisatsioone ja ettevõtteid. Samuti on ta osalenud keskkonnaõiguse õpiku ja seaduskommentaaride koostamisel.
Peeter Laurson on tegelenud toidu keemiliste analüüsidega, doktorandina uurib taimsest mahlast vee eraldamise meetodeid, erinevuste tuvastamist taimse vee klastrilises struktuuris ning sellise vee mõju bioloogilisele objektile. Külmkuivatustehnoloogiate uurimise ja pakkematerjalidega on ta Polli Aiandusuuringute Keskuses tegelenud viimased kolm aastat.
Vahur Käärik, CISTA OÜ “21. sajandi vigurid ja trendid paber-, kartong- ja lainepapp-pakendite maailmas” Vahur Käärik Nõuka-ajal veetsin päevi põhiliselt õppides ja vene kroonut orjates. Lisaväärtust lõin kolhoosi teenistuses. 1992 aastal alustasime erakapitali abiga pakenditööstusega. Valmistame tänaseni kõike, mida on võimalik teha paberist, kartongist ja lainepapist. Tänasel päeval üritame ühitada klassikat 21.sajandi viguritega ja pidada sammu Euroopa trendidega. Kas esirinnas – ei tea …
Taavi Tikk on Estiko-Plastar ASi tootearendusjuht
Enel Kolk, Kaubamaja turundusdirektor. Jätkusuutlikkuse teemadega läbimõeldult tegelemine ei ole Kaubamaja jaoks ainult maitse küsimus või ebaoluline väike osa kõikide põhitegevuste kõrval, sellest on saanud nende tegevuse orgaaniline osa. Kaubamaja üheks põhiväärtuseks on kirg. See tähendab, et nad tahavad alati teha rohkem, ületada ootusi ja olla parimad ning selle kõige juures peetakse silmas nii klientide soove, töötajate rahulolu kui ühiskonna norme ja vastutustundlikku mõtteviisi. Just seetõttu tunneb sealne meeskond, et ühekordsete pakendite probleemile tuleb tähelepanu pöörata. Enel Kolk on üks Kaubamaja jätkusuutlikkuse meeskonna liikmetest ning eestvedajatest. 2018. a toimunud Maailmakoristuspäeval oli Enel Kolk globaalse kommunikatsiooni tiimi juht, aidates kaasa jätkusuutlikkuse ja keskkonnasäästu teema püstitamisele ülemaailmselt.
Seminari toimumisaeg ja -koht:
23.mai 2019 kell 18-22, SPARK Demokeskus, (Tartu, Narva mnt 3)
Üritus on tasuta, kuid vajalik on registreerimine: Registreerimine on lõppenud
Nutikas neljapäev toimub koostöös SPARK Demokeskuse, Tartu Teaduspargi, TÜ, EMÜ, Tartu LV ettevõtlusosakonna, Tartu Ärinõuandla, ETAgi ja ADAPTERiga.