Kuidas ülikoolide abiga karmis konkurentsis püsida?
- 24. mai 2017
- Artikkel
18.-19. mail toimunud Pärnu Juhtimiskonverentsil pühendati terve sessioon koostööle teadusasutustega. Räägiti sellest, millised koostöövõimalused on olemas, kuidas saada koostööst suurimat kasu, jagati edulugusid jne.
“Ülikoolide ja ettevõtete koostöö on väga paljuski ühiskonna jätkukestva konkurentsivõime aluseks,” sõnas Tammeaid, ettevõtja ja innovatsioonijuhtimise ekspert. Ülikoolid võivad ettevõtjatele kasulikeks abilisteks olla, kellega koostöös oma tooteid ja teenuseid arendada, konkurentsivõimet tõsta ning strateegilisi kitsaskohti ja probleeme nii firma kui ka laiema üldsuse jaoks lahendada. Samavõrra on ühisest koostööst võita ka teadusasutustel endil. “Ülikooli jaoks on nii oma vajalikkuse kinnituseks kui mainekujunduseks vajalik tõdemus, et nii teadmised kui lõpetajad arendavad majandust,” lausus Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura.
Konnatiigist laia maailma
Puura sõnul jagunevad koostöövõimalused ettevõtete ja teadusasutuste vahel peamiselt kahte suuremasse gruppi. Esimene grupp on seotud ettevõtete soovidele vastavate arendusprojektide, teadus- ja arendustulemuste ülekande, konsultatsioonide ja analüüsiteenustega. “Teine hõlmab ettevõtte jaoks uusi töötajaid, praktikante, koolituskursusi,” selgitas Puura.
Tammeaidi hinnangul on koostöö ülikoolidega ettevõtete jaoks järjest globaalsemaks muutuvas konkurentsis ka suurepäraseks kontaktide loomise kohaks. Ehk lisaks konkreetsele uurimisprojektile keskendumisele võib koostööprotsess viia ettevõtja kokku ka kohalike oluliste võtmeisikutega. “Võtame näiteks väiksema või keskmise suurusega Eesti ettevõtte, kes tegeleb mingi keeruka tehnoloogiaga ja tahab leida koostöölahendusi auto- või lennutööstusega. Koostöö ülikooliga võib viia hulga lähemale lennutööstuse otsustajate ja gigantideni kui klassikalised eksporditoetusprogrammid,” täpsustas ta.
Loe lähemalt: http://www.konverentsid.ee/juhtimine/2017/04/25/kuidas-ulikoolide-abiga-karmis-konkurentsis-pusida