Kuidas kasutada ettevõttes ära teadlaste tööd?

Kuidas kasutada ettevõttes ära teadlaste tööd?
  • 30. oktoober 2018
  • Artikkel,
  • ERR nutikas,
  • Koostööprojektid
- Foto: Liis Amor -

Äripäeva stuudios käisid külas Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi tarkvaratehnika lektor Jaagup Kippar ja Elektrimasinad OÜ müügijuht Kalev Lehiste, kel on parasjagu töös projekt, milleni on jõutud just ADAPTERi kaudu.

Külas oli ka Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia juhataja ja Koostööfestivali “Õigel ajal õiges kohas” korraldaja Katrin Männik.

Raadiosaates “Fookuses” oli teemaks ettevõtjate ja teadlaste koostöö – kuidas kasutada teadlaste tööd ära oma organisatsioonides ja selleks loodud platvormist Adapter.

Tallinna Ülikooli ja Elektrimasinad OÜ koostööprojekti raames tehti esmalt vajaduste kaardistused ning läbi disainiprotsesside loodi lähteülesandele ja eesmärkidele vastav monitooringu rakendus selleks, et ettevõttes olemasolev tööstusseadmete diagnostika programm edasi arendada.

Programm  aitab kliendile pakkuda hooldustöid kliendispetsiifikast lähtuvalt, struktuurselt ja etteplaneeriva iseloomuga. Kui esialgse programmi eesmärgiks oli seadmete kaardistamine, diagnostika, analüüs ja raporteerimine, siis edasiarendatav hooldusprogramm  aitab ettevõtetel süstematiseerida oma seadmeparki. Lisaks planeerida hooldustegevusi ja koguda vajalike tegevuste kohta efektiivsemalt  informatsiooni.

Raadiosaadet “Fookuses” saad kuulata siin.

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks