Kosmeetikatoodete arendus läbi ADAPTERi

Kosmeetikatoodete arendus läbi ADAPTERi
  • 13. veebruar 2019
  • Artikkel,
  • Koostööprojektid,
  • Uudis
- Foto: Pätrik Järve -

Reisihuvilised kindlasti teavad, millal nad vajavad adapterit. Kui reisid Suurbritanniasse, Hiina või Ameerika Ühendriikidesse, siis on selline seade sinu kasulik sõber. Ja nii võibki internetist leida hulgaliselt küsimusi: kas Mehhikos on adapterit vaja? Kust saab osta adapterit? Millised on elektripistikud, kas on vaja adapterit?

Kui aga Google.ee otsingusse sisestada sõna adapter, siis esimesena pakutakse meile välja samanimelist kodulehte. Neile, kes veel ei tea, olgu öeldud, et Adapter.ee koondab enda alla Eesti ülikoole ning teadus- ja arendusasutusi. Selleks, et aidata kaasa ettevõtete ja teadlaste vahelisele koostööle.

Aga kui oma mõtte või idee edendamise juurde soovitakse kaasata teadlasi ja sisestada Google.ee otsingusse küsimus „Kuidas saada ühendust teadlastega?“. Siis jõuab platvormile Adapter.ee, mis on abimeheks teadusmahuka majanduse ja ettevõtluse osakaalu suurendamiseks või koostööks ettevõtluses. 

Just sellist abi otsis oma äriideele 5. jaanuaril 2017. aastal Nelli Kerde, kel oli plaanis luua oma ettevõte. Ja kes soovis välja arendada kodumaisest puhtast toorainetest kosmeetikatoodete spaa sarja. Selleks oli vaja aga teadlaste abi.

Kaubamärgi Loond lugu algas nahaprobleemist

Paljud lapsed ja täiskasvanud on hädas dermatiidiga. Sama mure oli ka Kerde perekonnal. Nad armastasid küll wellness spaasid külastada, kuid hoolitsuste valikuga tekkisid mured. Probleemsele nahale oli sobivaid hoolitsusi raske leida. Spaa-juhtidega sellel teemal arutledes jõuti arusaamale, et tegemist on laiema probleemiga. Ja nii sündis mõte alustada põhjamaisele nahale sobiva spaakosmeetika loomisega.

„Mõistsime, et probleemsele nahale sobivaid tooteid peame arendama teadlaste ja spaadega käsikäes,“ meenutab Kerde oma ettevõtte sünnilugu.

Algselt pöördus Kerde ühe ülikooli poole. Idee, mis esmapilgul tundus kõige loogilisem, ei kandnud seekord kahjuks vilja, sest ei jõutud õigete inimesteni. Interneti kaudu otsinguid jätkates jõuti Adapteri koduleheni ning koheselt täideti sealne päringuvorm.

Ajatelge taastades oli soov sõnastatud järgmiselt: „Soovin hakata välja töötama massaažiküünlaid, mis sisaldavad kanepiõli, mesilasvaha jms. Esmalt palun konsultatsiooni, et paika panna tegevuskava ning saada teada, mis suurusjärgus finantse see nõuab. Eesmärgiks tõendada erinevate komponentide kasulikku ning head toimet. Ning võimalusel leida juurde erinevaid, omavahel sobivaid tooraineid, mida kasutada. Soovin, et minu tootearendus oleks teaduspõhine. Soovin teada, milline teadusasutus saab mulle retseptide väljatöötamise juures abiks olla?“

Tootearenduse esimesed mõtted tekkisid kohvikus

Loond Spa tegevjuht Nelli Kerde oli üllatunud Adapterist saabunud kiire vastuse kui ka rohkete ettepanekute üle. Tartu Ülikooli dotsent Uno Mäeorg ja Kerde kohtusid Maiasmoka õdusas õhkkonnas.  

„Kohtusin kõigi pakkumise teinud teadlastega, kuid Unoga leidsime ühise keele ning kohvikus panime paika ka esimese tegevusplaani,“ selgitab Kerde. „Arenduste juures sai tehtud hulgaliselt uuringuid ja teaduskatseid.“

Siinkohal on oluline märkida, et ettevõtet veel loodud polnud. „Sellel hetkel ootasin alles Töötukassalt äriplaani heakskiitu. Kuid koostöö ülikooli teadlastega andis veel rohkem usku, et tegelen õige asjaga. Tänaseks on meil eestimaine looduskosmeetika bränd, mis on loodud koostöös teadlastega. Ja mis arvestab nii professionaalide kui tavakasutajate vajadusi“, räägib Kerde.

Siiski ei jäänud see ainukeseks kosmeetikatoodete koostööks teadlastega. Aja möödudes tekkis taaskord vajadus, arendustegevusi silmas pidades pöörduda Adapteri poole. Nüüd tulid ettevõttele appi Tallinna Ülikooli teadlased Rando Tuvikene ja Heidi Lees.

„Viimase uuringu eesmärk oli aru saada Värska ravimuda potentsiaalist. Võrdlesime Värska ravimuda omadusi, mitmete teiste mudade omadustega (näiteks Surnumere – ja Sinise Laguuni muda). Tulemused rõõmustasid meid. Saime kinnitust, et meie muda on väga konkurentsivõimeline. Kokkuvõttes saan öelda, et kõik võiksid julgelt Adapter koostöövõrgustiku abi kasutada. See on mugav ja ajasäästlik ning te saate kontaktid, kes just teile vajalike teemadega tegelevad,“ selgitas Kerde.

Seega adapter ei ole vajalik ainult reisijatele, vaid kõigile aega hindavatele inimestele, kes soovivad oma ideedele ja mõtetele teaduslikku tuge.

  • loond° kosmeetikatoodete erilisus seisneb põhjamaises tooraines ja spaadega koostöös.
  • loond° toodetega hoolitsusi leiab Hedon Spaast ja Helen Heinroosi salongist.
  • tootevalikus on kolm erinevat sarja, mille nimed on tulnud põhitooraine põhjalaiuskraadi järgi. Näiteks loond57°N sarja tooraine pärineb Värskast.
  • Loond Spa asub Tallinnas, Veerenni 24

Kaja Mõts

Adapteri kaasautor

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks