Koostööprojekt Viimsi vallaga

Koostööprojekt Viimsi vallaga
  • 09. september 2019
  • Artikkel,
  • Edulugu,
  • Koostööprojektid,
  • Uudis

2018. aasta sügisel toimus Viimsi Vallal koostööprojekt Eesti Kunstiakadeemiaga, mis oli seotud õppeainega “Kasutajakogemus: keskkond”. EKA tudengite juhendajateks olid: Maria Pukk (keskkonnadisain), Lauri Hirvesaar (tootedisain) ja Heikki Zoova (tootedisain).

Tudengid külastasid valda, tutvusid olukorraga, teostasid taustauuringuid ja pakkusid välja võimalikke uusi lahendusi, pidades silmas materjalide valikuid (ilmastikukindlus), objektide funktsioone ja ümbritsevaga tasakaalu. Võidutöö autoriteks olid Annamaria Rennel, Kevin Laus, Vitali Valtanen ning 2019 esimesel poolaastal arendas vald tööd edasi koos partneritega ja sügisel valmis esimene prototüüp. Haabneeme alevikus Viimsi Kooli ees asuvasse peatusesse „Viimsi Kool“ püstitati augusti viimastel päevadel vana bussiootepaviljoni asemele uue peatuse prototüüp.

Tegemist on eraldi Viimsi valla jaoks disainitud peatuse paviljoniga. Vallavalitsuse eesmärk on kujundada Viimsi valla avalikku ruumi Viimsile omase disainiga ning võtta see kasutusele erinevate väikevormide puhul. Alates valla väravatest, bussiootepaviljonidest ja lõpuks kuni külade viitadeni – allutada erinevad rajatised ja elemendid ühtsele ja Viimsile omasele disainile.

Täispikk artikkel https://viimsivald.ee/uudised/viimsi-kooli-ees-valmis-bussiootekoja-naidis 

Leiame sinu ettevõttele tasuta sobiva teaduspartneri 5 tööpäeva jooksul