Koostööprojekt Viimsi vallaga

Koostööprojekt Viimsi vallaga
  • 09. september 2019
  • Artikkel,
  • Koostööprojektid,
  • Uudis
- Foto: viimisvald.ee -

2018. aasta sügisel toimus Viimsi Vallal koostööprojekt Eesti Kunstiakadeemiaga, mis oli seotud õppeainega “Kasutajakogemus: keskkond”.

EKA tudengite juhendajateks olid: Maria Pukk (keskkonnadisain), Lauri Hirvesaar (tootedisain) ja Heikki Zoova (tootedisain).

Tudengid külastasid valda, tutvusid olukorraga, teostasid taustauuringuid ja pakkusid välja võimalikke uusi lahendusi, pidades silmas materjalide valikuid (ilmastikukindlus), objektide funktsioone ja ümbritsevaga tasakaalu. Võidutöö autoriteks olid Annamaria Rennel, Kevin Laus, Vitali Valtanen ning 2019 esimesel poolaastal arendas vald tööd edasi koos partneritega ja sügisel valmis esimene prototüüp. Haabneeme alevikus Viimsi Kooli ees asuvasse peatusesse „Viimsi Kool“ püstitati vana bussiootepaviljoni asemele uue peatuse prototüüp.

Koostööprojekt Viimsi vallaga

Tegemist on eraldi Viimsi valla jaoks disainitud peatuse paviljoniga. Vallavalitsuse eesmärk on kujundada Viimsi valla avalikku ruumi Viimsile omase disainiga ning võtta see kasutusele erinevate väikevormide puhul. Alates valla väravatest, bussiootepaviljonidest ja lõpuks kuni külade viitadeni – allutada erinevad rajatised ja elemendid ühtsele ja Viimsile omasele disainile.

Koostööprojekt Viimsi vallaga täispikk artikkel https://viimsivald.ee/uudised/viimsi-kooli-ees-valmis-bussiootekoja-naidis 

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks