Head intellektuaalomandi päeva!

Head intellektuaalomandi päeva!
  • 26. aprill 2018
  • Artikkel,
  • Uudis

26. aprillil tähistab WIPO maailma intellektuaalomandi päeva.

See on päev, et väärtustada patentide, kaubamärkide, tööstusdisainlahenduste ja autoriõiguse rolli innovatsiooni ja loovuse soodustamisel.

Sel aastal tõstetakse esile naisleiutajate sära, leidlikkust, uudishimu ja julgust, kes juhivad meie maailmas muutusi ja kujundavad meie ühist tulevikku. Intellektuaalomandi päeva teema on „Powering in change: Woman in Innovation and Creativity“  (Muutuste võim: Naised innovatsioonis ja loomingus).

Rahvusvaheliselt on pühendunud mittetulundusühing Global Naiste Inventors & Innovators Network (GWIIN) naisteleiutajate abistamisele ja nende leiutuste ja uuenduste arendamisel, et nad saaksid maailmaturul edu saavutada.

Naisleiutamise arendusega Eestis tegeleb MTÜ QUIN-Estonia, mis on Skandinaaviamaade naisleiutajaid ning innovaatilisi naisi ühendava koostöövõrgustiku haru Eestis.  

TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus pakub naisleiutajatele tuge intellektuaalomandi konsultatsioonide ja teenuste kaudu, nagu uue tehnoloogilise lahenduse jaoks vajalike uuringute ja seirete läbiviimine ning kasuliku mudeli taotlemine.

Annely Oone, TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus

Allikas: www.ttu.ee

———————————————————————————————————————————————————————————

Pöördu intellektuaalomandi valdkonna küsimustega ADAPTERi poole.

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks