EKA lõpetajate liftikõned pakuvad lahendusi tuleviku elukeskkonna kujundamiseks

EKA lõpetajate liftikõned pakuvad lahendusi tuleviku elukeskkonna kujundamiseks
  • 08. juuni 2018
  • Uudis,
  • Üritused
- Foto: Ave Vellsalu -

Lõputööd Liftis on lühiettekannete formaat, kus valik Eesti Kunstiakadeemia tänavustest lõpetajatest esitleb oma lõputöid. Avalikud ettekanded toimuvad 12. juunil, kell 16–19 LIFT99 Hubis, Telliskivi Loomelinnakus. Lõputööd Liftis on osa EKA lõputööde festival TASE’18 programmist.

Huvitavaid magistritöid on alati rohkem, kui ühte õhtusse ära mahub, kuid seekord astuvad lifti 8 EKA lõpetajat disaini- ja arhitektuuriteaduskonnast.

Nende seas esitleb Design and Technology Futures eriala magistrant Arnav Khan nutikat spordirõivast, mis aitab ilma treenerita õppida tennist mängima. Urbanistika eriala lõpetaja Güngör Güne on analüüsinud Eesti kinnisvaraarengut aastast 1991 ning prognoosib Tallinna korterelamute hinna ja ostuvõime suhte tulevikku. Arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala magistrant Kristjan Taaksalu on aga Linnahalli renoveerimise näitel uurinud, kuidas serveripargi soojusenergiajääki kasutada uute hoonete kütmiseks.

Kõik lõpetajad ja nende lõputööde pealkirjad:

Gloria Paul “Park and Charge service concept for long-distance electric truck drivers ” (interaktsioonidisain)

Arnav Khan “Using instant feedback technology for effective tennis coaching” (design and engineering)

Kristina Valter “Concept of a Smart Connected Toy FEELY for Kids to Support the Development of Self-awareness”(interaktsioonidisain)

Basaran Cabuk “Personal navigation assistant and transport planner for blind” (design and engineering)

Kermo Aruoja ja Oskar Mihhailov “Lauamäng ALU” (graafiline disain)

Kristjan Taaksalu “Thermae Linnahall” (arhitektuur ja linnaplaneerimine)

Güngör Güne ” “Estonian Real Estate Market & Its Effect on Housing Affordability in Tallinn” (urban studies)

Johannes Madis Aasmäe “Jalakäijate linn Tallinna südames” (arhitektuur ja linnaplaneerimine)

Vaata tööde lühitutvustusi Lõputööd Liftis Facebooki lehelt!

Lõputööde teemade üle diskuteerivad erialavaldkondade eksperdid: Kristjan Mändmaa (EKA), Viktor Aspel (Vaba Lava), Marten Lauri (KÜSK), Kadri Barclay (LIFT99), Rait Kuuse (Sotsiaalministeerium), Helen Kokk (Nortal AS), Kaspar Roost (Swedbank AS), Risto Vahenurm (Digitaalehituse klaster).

Publiku lemmikesinejat premeeritakse EKA täiendkoolituse sihtstipendiumiga 300 euro väärtuses. Kõigile esinejatele on kingitused välja pannud Vaba Lava, Apollo ja sTARTUp Day ärifestival. Õhtut modereerib Sven Idarand. Teemadest huvitatud inimesed on oodatud kuulama ja kaasa rääkima!

Lõputööd Liftis sündmust korraldab Eesti Kunstiakadeemia teadus- ja arendusosakond. Sündmus toimub Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toel.

Lõputööd Liftis korraldaja:

Kelli Turmann
kelli.turmann@artun.ee
6267345

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks