Ehitusettevõtjad ja teadlased kaalusid ühiseid koostöövõimalusi

Ehitusettevõtjad ja teadlased kaalusid ühiseid koostöövõimalusi
  • 03. märts 2017
  • Artikkel,
  • Uudis,
  • Üritused

22.veebruaril toimus kuue ülikooli ühisalgatusena sündinud koostööplatvormi ADAPTER praktiline seminar, mis seekord keskendus ehitus- ja kinnisvaraarenduse teemadele.

Erinevate ülikoolide teadlased tutvustasid seminaril oma uurimisteemasid ning tõid ettevõtjatele praktilisi näiteid, kuidas ehitamisel ja hoonete käitamisel ülikoolide pakutavaid võimalusi enda ja oma klientide kasuks ära kasutada.

Ehitusettevõtjate sõnul on ADAPTERi näol loodud tänuväärne tööriist, mille tööle panemine toob kasu kõigile. Nordeconi juhatuse liige Erkki Suurorg  ütles, et ehitus on väga konservatiivne ala, kus innovatiivsus on katmata potentsiaal. Ettevõtjate ja teadlaste koostöö aitaks seda lünka täita. “Väga hea tulemuse saab õppejõu, tudengi ja ettevõtte esindaja koostöös. Isegi kui selliselt ei sünni tervet projekti, vaid ainult mõned innovatiivsed osad, on kasu juba märgatav,” sõnas Suurorg.

Oluliseks peeti ka teaduse ja praktilise töö sidumist. Merko Ehituse juhatuse esimees Keit Paal tegi ettepaneku, et teadlased ja õppejõud võiksid rohkem käia objektidel, et näha, mida hetkel reaalselt tehakse. “Ülikoolidest käiakse ettevõtetes ja objektidel umbes paar korda aastas, aga minu hinnangul võiks seda teha palju tihedamalt,” selgitas Paal.

Erkki Suurorg märkis, et ülikoolide oluline panus sektori arengusse on ka eriala populariseerimine. “Ülikoolis peaks olema sellised õppejõud, keda noored kuulata tahavad ja tänu kellele tõuseb sisseastujate arv. Kui huvi eriala vastu tõuseb, võidame ka meie ettevõtjatena ja võidab kogu sektor,” rääkis Suurorg.

Avatud akadeemia korraldatud seminaril tutvustas Targo Kalamees TTÜ Ehituse ja arhitektuuri instituudist tervikrenoveerimist  puidust moodulpaneelidega, Renee Puusepp EKA arhitektuuriteaduskonnast rääkis elamute masskohandamisest ning uutest võimalustest kinnisvara projekteerimisel, turunduses ja müügis. Rein Koch TÜ Füüsika instituudist rääkis radooni sisalduse uuringutest ja Hannes Tõnisson TLÜ Loodus- ja terviseteaduste instituudist tutvustas Georadari kasutamine võimalusi kinnisvaraäris. Kinnisvara arenduse ja maakasutuse planeerimise teemal esines Siim Maasikamäe EMU Metsandus- ja maaehitusinstituudist.

Seminari lõpus tõdesid nii teadlased kui ka ettevõtjad, et koostöö, millest kasu tõuseks, peaks olema pikaajaline ja pikalt ette planeeritud.

Seminar “Mis võimalused avab ADAPTER kinnisvara- ja ehitusettevõtjatele?” toimus Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia seminaride sarja F2F ühe sündmusena.

Katrin Männik

tel 521 2339

Tallinna Ülikool

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks