E – hoiupõrsas Piggy

E – hoiupõrsas Piggy
  • 24. mai 2018
  • Artikkel,
  • Koostööprojektid,
  • Uudis

Ühise projekti käigus Swedbankiga uurisid Eesti Kunstiakadeemia tudengid, kuidas uued tehnoloogiad ja õigusnormid mõjutavad meie suhet raha ja pangandusega. IxD.ma üliõpilane Ching Chun Yang märkas intervjuusid tehes, et eranditult kõik küsitletavad väljendasid muret hetke ajel sooritatud ostude pärast. See takistas neil kogumast piisavalt sääste, et oma tegelikke unistusi teoks teha. Tema sihtrühm soovis oma rahaasju paremini kontrollida ning Ching Chun seadiski selle oma sihiks.

Saades innustust oma lapsepõlve säästmiskogemusest, mõtles ta välja isikliku finantsabilise Piggy, hääljuhitava tehismõistusega nutika koduseadme. E-hoiupõrsas Piggy võtab ühendust pangaga, koostab kasutaja vajadustest lähtudes säästmiskava ning lubab seda täita viipekontrolli abil raha kogumiskontole kandes. Peaaegu samamoodi, nagu lapsedki seda teevad.

Juhendajad: Kristjan Lember, Amid Moradganjeh

“Koostöö tudengite ja juhendajatega oli väga hea. Olime tulemustega väga rahul, pigem isegi üllatunud nende professionaalsusest ja kvaliteedist. Eraldi tuleks mainida projekti lahendustele eelnevat head analüüsi-osa probleemide kaardistamisel, samuti ka videoesitlusi, mis lisaks toodete ja teenuste omadustele tõid välja nende kasutamise emotsionaalse poole.”

Kaspar Roost
Swedbank AB Digital banking Baltics kasutajakogemuse juht

Swedbank on suurim pank Eestis, mille on oma finantspartneriks valinud üle 800 000 era- ning 139 000 ärikliendi.

Projekti autor: Ching Chun Yang, I kursuse magistritudeng

Allikas: Eesti Kunstiakadeemia

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks