fbpx

ADAPTER
Ühendab ettevõtjaid teadlastega

Korduma kippuvad küsimused

Siia oleme kogunud ADAPTERi kohta sagedamini esitatud küsimused. Loodetavasti leiad ka Sina siit omale vastuse.  Kui mitte, siis võta meiega ühendust!

+ Mis küsimustega võin ADAPTERisse pöörduda?

ADAPTER on avatud kõikide ettevõtete, ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste küsimustele, millele vastuse leidmiseks ei piisa otsingust Google’i kaudu.

 

Julgelt võib uurida erinevate teenuste või kompetentside kohta ADAPTERi partnerite seas, otsida vajalikke aparaate või ligipääsu kõrgtehnoloogilisele taristule jne. Aga eriti meeldivad meile küsimused, mis eeldavad mõtlemist, uurimist, ehitamist ja katsetamist. Mida keerulisem, praktilisem ja põhjalikum küsimus, seda parem, sest meile meeldivad väljakutsed! 

 

Näiteks, tüüpilisemad ADAPTERi kaudu esitatud päringud on olnud: 

  • “Meil on tarvis head nõu. Kas Eestis on spetsialisti valdkonnas Z, kes meid aidata saaks?”
  • “Mul on materjal X, vaja oleks sellele teha analüüs Y. Kas analüüsi Y saab Eestis teha?”
  • “Meie ettevõte tahab arendada toodet Q aga vajame siia tehnoloogiapartnerit. Kas Eesti TA asutustes oleks sobiv meeskond olemas?”

Esita julgelt oma küsimus meie vormi kaudu ja garanteerime Sulle sisulise vastuse!

 

– Sulge vastus –

+ Kes näevad minu küsimust?

Sinu küsimusega tutvuvad kõigepealt ADAPTERi administraatorid, kes vajadusel võtavad Sinuga küsimuse täpsustamiseks ühendust. Seejärel edastatakse küsimus iga ADAPTERis osaleva asutuse ettevõtetega suhtlevatele meeskondadele (B2B teams), kes küsimusele vastamiseks kaasavad oma maja seest vajalikud spetsialistid. Päringute infot osalevatest TA asutustest välja ei saadeta, kui selleks just ei ole eraldi luba antud. 

 

Seega, kuigi ADAPTERi kaudu on võimalik ligi pääseda üle 3500 teadlase ja inseneri teadmistele, ei jagata Sinu küsimust ja informatsiooni nende kõigiga korraga. See väldib hulgaliselt infomüra mõlemas suunas ja aitab tagada, et Sinu küsimus leiab kõige kiirema ja relevantsema vastuse. 

 

– Sulge vastus –

+ Kas ma saan ADAPTERist ka kolm hinnapakkumist?

Mitmetel juhtudel on ettevõtetel mõistlik või tarvilik küsida hinnapakkumisi erinevatelt teenuse osutajatelt. ADAPTER on suurepärane võimalus esitada oma hinnapäring korraga kõigile peamistele Eesti teadus- ja arendusasutustele. Kui meie seas on asutusi, kes on võimelised sellisel juhul pakkumise tegema, siis ADAPTER selle teile ka edastab. 

 

Kui hinnapäringule ei ole vastuseid, edastab ADAPTER Sulle ka selle informatsiooni – nii saab sinu kolme pakkumise päring kindlasti vastuse, isegi, kui see ei ole tingimata positiivne vastus. 

 

– Sulge vastus –

+ Kui palju ADAPTERi teenus maksab?

ADAPTERi kaudu päringute esitamine on päringu esitajale tasuta. ADAPTERit toetab ja selle kulud katavad võrgustikus osalevad teadus- ja arendusasutused ning Euroopa Liit läbi ASTRA programmi. 

 

Kui Sinu päringu tulemusena peaks jõutama lepingulise koostööni, siis raha küsimused räägitakse läbi konkreetse TA asutusega, kellega lepingusse astutakse, mitte ADAPTERiga. 

 

– Sulge vastus –

+ Kuidas asutuste teenused ADAPTERi andmebaasi saavad?

ADAPTERis osalevate asutuste teenused jõuavad meie andmebaasi läbi Eesti Teadusinfosüsteemi ETIS. Täpsemat infot teenuste kohta saab vastava asutuse ADAPTERi kontaktisiku kaudu. Vt. nende kontakte siin

 

– Sulge vastus –

Cookie settings