| ADAPTER |
ühendab ettevõtjaid teadlastega

Koostööfestival “Õigel ajal õiges kohas 2017”

 28. novembril Mektorys, Tallinnas

Kui panna ühte ruumi suur hulk erinevate huvidega ettevõtjaid ja kõikvõimalike valdkondade teadlasi, sünnib seal loodud kontaktidest midagi uut ja olulist. Koostööfestivalil „Õigel ajal õiges kohas“ just nii teemegi. Sada Eesti teadlast ja tippspetsialisti on ühes kohas koos ning on valmis koostööks just Sinu ettevõttega!

Koostööfestival “Õigel ajal õiges kohas” toimub juba kolmandat korda. Tänavu on korraldajaks Tallinna Tehnikaülikool ning keskendume märksõnadele Inimene. Keskkond. Ressurss.

Kavas on inspireerivad liftikõned teadlaste tegemistest ja ettevõtetele pakutavatest võimalustest ning praktilised töötoad, kus kõigil on  võimalus otsekontakte luua ja kaasa rääkida ettevõtte tegevusvaldkonna probleemsetes teemades.

Kohal on  Tallinna TehnikaülikooliTartu ülikooliTallinna ÜlikooliEesti KunstiakadeemiaEesti Muusika- ja TeatriakadeemiaEesti MaaülikooliTallinna TehnikakõrgkooliTartu observatooriumiKeemilise ja Bioloogilise Füüsika InstituudiTarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus ja Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogiate Arenduskeskuse teadlased.

Tartu Ülikooli logo Tallinna Tehnikaülikooli logo Tallinna Ülikooli logo

Eesti Maaüllikooli logo

 
Eesti Kunstiakadeemia logo

 ADAPTERi logo

Tutvu päevakavaga     Registreeru üritusele

Liftikõned!

ADAPTERi partnerasutuste teadlased räägivad lühikeste, vaid 3 minutit kestvate loengute jooksul, mida on nende teadustöös sellist, mis võiks hakkajale ettevõttele tarvis minna – räägitakse nii kasulikest teadmistest, huvitavatest teenustest kui võimalikest maailma muutvatest tehnoloogiatest.

Kõik kõned on vähemalt sama hea kui see, eelmise aasta festivali parimaks valitud kõne. Teemaks neuroturundus ja ettekandjaks Andres Kuusik, Tartu Ülikoolist: 

Sel aastal on kavas põnevad kõned teemadel alates puitarhitektuurist neonikotinoidide mõjuni metsaelustikule ja küberturvalisuse õppustest rakendusuuringuteni tekstiilide valdkonnas. Vaata lähemalt, mida põnevat on Eesti teadlastel Sulle öelda!

Liftikõnede kava

Töötoad!

Liftikõnedele järgnevates praktilistes töötubades saab arutelus  oma valdkonna spetsialistidega kätte teeotsa, mida mööda oma ettevõtte arendamisega edasi tähtede poole rühkida. Tule kohale, kuula, mis eksperdid teema hetkeseisust ja tulevikust räägivad ning saa kohapeal kontakt Eesti parimate teadlaste ja ettevõtetega sind huvitavas valdkonnas! 

Tehisintellekt vs töökohad. Kuidas juhtida automatiseeritud töökohti?

Kõrvuti tööstuse digitaliseerimisega toimub juba elav arutelu ka tehisintellekti ning masinõppe võimalustega seonduva ümber. Kui keerulistes ülesannetes suudab masin inimeste tööd asendada? Milliseid uusi võimalusi loob virtuaalreaalsuse kasutamine ning kuidas see muudab tänast ettevõtlusmaastikku?

 

Töötuba modereerib Kaubandus-Tööstuskoja teenuste direktor Piret Potissep. Oma teadmisi jagavad Tööandjate Keskliit, Swedbank, Rakendusliku Antropoloogia Keskus ja Tartu Ülikooli nutikate materjalide labori teadlased. 

Biomajandus – kas kasutu või väärtuslik tooraine?

Biomajanduse üldine eesmärk on vähendada sõltuvust taastumatutest maavaradest ( nt nafta, kivisüsi, põlevkivi) nii, et see ka taastuvaid loodusvarasid ei kuritarvitaks. Biomajanduse puhul räägime kolmest olulisest osast: biotehnoloogiaalaste teadmiste rakendamine, taastuv looduslik tooraine ning erinevate rakenduste ja valdkondade tark sidumine.

 

Töötuba modereerib Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluskoostöö ekspert Sven Parkel. Sünteetilise bioloogia võimalusi tööstusele avavad Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogiate Arenduskeskuse teadlased.

Ringmajandus – uus megatrend?

Kogu maailm seisab silmitsi üha intensiivsemast tootmisest ja suurenevast tarbimisest tulenevate tõsiste keskkonnamuredega. Täna valitsev tooda-kasuta-hülga majandusmudel, mis põhineb odaval toormel ja raiskaval tarbimisel, on selgelt oma aja ära elanud. Klassikalise ressursitõhususe kõrval on ringmajanduse puhul olulisemgi vaadelda uutel ja innovaatilistel toodetel ja teenustel põhinevaid ärimudeleid. Siinkohal peetakse silmas kõiksugu toodete eluea pikendamise, materjalide korduskasutuse ning samuti jagamismajanduse innovaatilisi teenuseid.

 

Ringmajanduse üle arutlevad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse vanemekspert Harri Moora, panelistidena astuvad üles Upmade OÜ tegevjuht Marko Kiisa, tselluvilla tootja Werrowool juht Juhan Peedimaa

Andmemassiivid ja andmete ristkasutus – millised on ohud ja võimalused?

Tegelikkust kirjeldavate andmete tähtsust juhtimisotsuste tegemisel on raske ülehinnata. Juhtimisotsust langetades oleme sageli küsimuse ees, kas me oleme kõiki asjasse puutuvaid asjaolusid arvestanud, kas meil on olnud piisavalt andmeid? Enamus andmeid saame oma ettevõtte infosüsteemidest kuid sageli oleks vaja ka andmeid, mis on meie partneri, tarnija või kliendi käes. Kas ja kuidas on võimalik neid andmeid kasutada, kas saame neid andmeid usaldada, mis on nende andmete kasutamise õiguslikud aspektid? Kas ma võin ja millistel tingimustel minu käes olevaid andmeid edastada? Millised on võimalikud tehnoloogilised lahendused, mis tagavad turvalise andmevahetuse?

 

Töötuba modereerib e-Akadeemia vanemekspert Margus Püüa, teemat avavad Tartu Ülikooli Johan Skytte Poliitikauuringute Instituudi vanemteadur Mihkel Solvak ja Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ tegevjuht Kristjan Eljand.

Milliseid võimalusi pakub Tööstus 4.0?

Tööstus 4.0-st räägitakse kui võluvitsast, mis majandusele uue hoo annab. Oma olemuselt tähendab see digitehnoloogiate rakendamist kogu tarneahela ulatuses. Digitaliseerimine võimaldaks tootmistsükli jooksul andmeid koguda, analüüsida ning selle põhjal tööstusettevõtte ressursside tõhusamaks kasutamiseks otsuseid teha. Nii toetab see uute, tarkade toodete loomist ning seeläbi ka uuenduslike ärimudelite sündi tööstuses.

 

Töötuba modereerib Tallinna Tehnikakõrgkooli tootmise ja tootmiskorralduse õppekava juht Ingrid Joost, paneelis ettevõtted IT-st masinaehituseni. 

 

 

Kohtumiseni  koostööfestivalil “Õigel ajal õiges kohas”

28. november 2017

Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory, Raja 15, Tallinn

 Tutvu päevakavaga     Registreeru üritusele

Tartu Ülikooli logo Tallinna Tehnikaülikooli logo Tallinna Ülikooli logo

Eesti Maaüllikooli logo

 
Eesti Kunstiakadeemia logo

 ADAPTERi logo