ADAPTERiga liitus Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus

ADAPTERiga liitus  Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus
  • 25. juuli 2017
  • Artikkel,
  • Uudis

Meil on hea meel teatada, et ADAPTERi teenustepakkujatega on liitunud  AS Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK). Sellega täienes märgatavalt meie võimekus pakkuda toidu ja erinevate fermentatsiooniprotsessidega seotud arendustööd ning mõõte-, katsetus- ja analüüsiteenuseid. 

Mida pakub TFTAK?

Fermentatsioon

TFTAKis keskendutakse piimhappebakterite ja pärmide ainevahetuse uurimisele. Piimhappebakterite kasutamine piimatoodetes ja leivas ning pärmide osa õlles on olulisemad uurimuslikud tulipunktid. TFTAKi tugevus on võime vajadusel sooritada väga detailseid mikroorganismide ainevahetuse uuringuid, kus vaadeldakse tuhandeid biokeemilisi reaktsioone samaaegselt. Samas ei unustata ka, et töö tulemus peab olema kiiresti rakendatav.

Tootearendus

TFTAKi põhisuundadeks on tootearendus ideest kuni valmis lahenduseni ning spetsiifiliste tehnoloogiliste probleemide lahendamine. Sensoorset analüüsi täppisanalüütika meetoditega kombineerides on võimalik saada hea ülevaade erinevates töötlemisetappides toiduainetega toimuvatest muutustest ning suunata neid protsesse sobiva tulemuse saamiseks. Laboritingimustes välja töötatud lahendusi on võimalik edasi rakendada tootmiskeskkonnas. TFTAK on abiks nii analüüsitulemuste tõlgendamisel kui tootmisprotsessi optimeerimisel.

Analüütika

Analüütika osakond on ettevõtte selgrooks, mis toetab kõiki teisi projekte. TFTAKis on välja töötatud üle 40 unikaalse laboratoorse analüütilise meetodi ning igapäevaselt teostatakse laia valikut rutiinanalüüse

Sensoorika

Sensoorsel analüüsil on TFTAKis oluline roll. Koolitatud assessorid viivad läbi toitude hindamist teaduslikul tasemel, kirjeldades toodet igast aspektist sh maitsevad, nuusutavad ning kirjeldavad tekstuure. Eesmärgiks on parandada toote kvaliteeti kõikides aspektides – nii välimus, maitse, kui ka lõhn.

Edukat koostööd!

Uuri TFTAK kohta rohkem nende kodulehel, või esita oma küsimus ADAPTERi kaudu siit: www.adapter.ee/esita-kusimus

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks