Adapter osales rahvusvahelisel, Baltikumi suurimal ärifestivalil

Adapter osales rahvusvahelisel, Baltikumi suurimal ärifestivalil
  • 24. veebruar 2020
  • Uudis,
  • Üritused

29.-31. jaanuaril toimus rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day, mida külastas üle 4400 inimese 60 riigist. Festivali külalistele oli avatud neli lava ja pakuti ligi 50 erinevat seminari 158 esinejaga ja seda rohkem kui 10 riigist. Esinejate, võistlejate, korraldajate ja vabatahtlikena osales festivalil umbes 200 ülikooli teadlast, spetsialisti ja (välis)üliõpilast.

Kohal oli ka Eesti teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik Adapter, mis asus Adapter matchmaking alal, kus toimus 2491 kohtumist. Olgu siinkohal täpsustatud, et matchmaking äpi (Brella tutvumisrakendus) vahendusel sai enda jaoks kokku leppida kohtumise investori, teadlase ja teiste VIP külalistega. Nii kohtusid omavahel pea 700 alustava ettevõtte esindajat, umbes 200 investorit ja 300 juhti.

Festivalil oli kõigul võimalus tutvuda erinevate valdkonna trendide ja uute tehnoloogiatega hiiglaslikul demoalal või siis kuulates idufirmade pitching võistluseid.

Eelkõige iduettevõtetele suunatud festivalil sai kuulata ja näha veel investorite üritust ja tippjuhtidele suunatud eriprogrammi, kus jagati erinevaid teadmisi nii kosmosetehnoloogiast kui ettevõtjate psühholoogiani.

sTARTUp Day on olnud alati üritus, kus kohtuvad iduettevõtete alustajad, investorid, juhid, maailmatasemel eksperdid ja meedia, et inspireerida inimesi ning julgustada neid oma unistuste poole pürgima. Nii leidus seekordki valikust rohkem kui 120 maailmaklassi esinejat  Esinejate seas oli Seedcampi partner Carlos Espinal, Leedu ükssarviku Vinted asutaja Milda Mitkute, Spotify endine ja Bolti praegune CFO Johan Bergqvist, Tinderi endine Euroopa kommunikatsioonijuht Hermione Way. Rahvusvaheliste idufirmade hulgas esinesid ka Eesti edukaimad firmad nagu Bolt, Mooncascade, Ampler Bikes, Stigobike, Transferwise jpt.

sTARTUp Day idufirmade võistlus

sTARTUp Day idufirmade võistlusest võttis osa 33 meeskonda. Võitjaks seekord Jeff App. App`i mõtteks on aidata inimesi, kellel küll puuduvad  krediidiandmed, kuid leiaks nende jaoks kõigest olemasolevast vajaliku krediidiinfo (asukoht, kontaktinfo, käitumisharjumused, kolmandate osapoolte andmed jne), et pangast siiski laenu saada. Jeff App sai nii EstBAN-i juhitava sündikaadi investeeringu 170 000 eurot kui ka Swedbank Eesti 10 000-eurose osaluse vaba auhinnaraha.

Lisaks paljudele erinevatele võimalustele, sai festivalil osaleda Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetooli kursustel, millest võttis osa 900 tudengit ja kes arendasid õppetöö käigus äriideid. Kokku tutvustasid oma äriideed üle 30 tudengimeeskonna ja lõppvõistlusele jõudis nendest üheksa. Võitjaks osutus Gerifix, mis pakub eakatele personaalset nõustamist nii meditsiinilist kui tehnilist tuge. Ikka selleks, et meie väärikad saaksid nautida mugavat elu omas kodus.

Äriideede arendusprogrammi Starter finaali pääses aga kuus meeskonda. Tartut esindasid tiimid io_developers ja CommuniCare. Rahvusvaheline žürii valis võitjaks CommuniCare ning tunnustas tiimi  2019. aasta parima Starteri tiimi tiitliga ja nad said piletid mainekale ärifestivalile Arctic15. Võitja tiimi ideeks on luua vabatahtlike võrgustik, et pakkuda hooldekodudes elavatele seltsi ja suhtluskaaslasi. Juba praegu on tiimil palju pakkumisi erinevatesse riikidesse ja Eesti linnadesse.

Erinevad võistlused

Festivalil toimus ka traditsiooniline rahvusvahelise ülikoolide hargettevõtete võistlus Nordic Pitchmatch. Võistlusel tutvustasid oma ideid erinevad ettevõtted koduriigist, Soomest, Lätist ja Saksamaalt. Võitjaks osutus Kaupo Voormansik, kes tegutseb ettevõttes KappaZeta Ltd.

Baltikumi suurimat ärifestivali sTARTUp Day korraldasid Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus, Ole Rohkem ja Swedbank.

Järgimine, juubelihõnguline viies sTARTUp Day toimub 27.-29. jaanuaril 2021.

Mis on Adapter?

ADAPTER on Eesti ülikoolide vaheline koostöövõrgustik, mille eesmärgiks on lihtsasti ja kiirelt viia kokku ettevõtted ning teadus- ja arendusasutused. ADAPTER aitab kiirest saada ühendust võrgustikus olevate Eesti teadus- ja arendusasutustega, otsida pakutavate teadusteenuste seast vajalik ja tutvuda ettevõtetele suunatud toetusmeetmetega.

Esitades oma päringu Eesti teadus- ja arendusasutustele läbi elektroonilise keskkonna www.adapter.ee, vastame Teile vajaliku informatsiooniga 5 tööpäeva jooksul.

Autor: Kaja Mõts

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks