Tule kuula ADAPTERi seminare Maamessil!

Tule kuula ADAPTERi seminare Maamessil!
  • 10. aprill 2018
  • Uudis,
  • Üritused

ADAPTER korraldab Maamessil mitu põnevat seminari, kus teadlased annavad praktilist nõu.

Räägime nii sellest, kuidas küsida, et saaks võimalikult head tootearendusnõu, mida on Eesti Maaülikoolil pakkuda toidutootjale, kuidas määrata mee tegelikku päritolu kui sellest, kuidas liigirikkus põllumehele päriselt kasulikuks muuta!

Seminarid on kõikidele kuulajatele tasuta!

 

Neljapäev, 19.04 kell 13.00: Põlevkivi Kompetentsikeskuse labori vanemteadur Hella Riisalu. 

Kuidas hüvast nõust viimast tilka välja pigistada?

Praktilised soovitused, kuidas saada maksimaalset kasu nõustamisest, konsultatsioonist ja mida silmas pidada ülikoolide ja muude uurimisasutuste või laboratooriumitega suhtlemisel. Antakse näpunäiteid, kuidas saada võimalikult hüva nõu võimalikult väikese raha eest, sealjuures kvaliteedis kaotamata.

 

Reedel, 20.04  kell 11.00: Ivi Jõudu, EMÜ dotsent ja Piia Pääso, EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskuse juhataja

Mida pakub Eesti Maaülikool toidutootjatele?

Äsja valmis Eesti Maaülikooli toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia laborikompleks ehk toidumaja, mis  ühendab piima-, liha-, köögivilja-, teraviljatoodete ja jookide valdkonna.  Toidumajas on suurepärased võimalused lisaks õppetööle ka teadus- ja rakendusuuringute ning koolituste  läbiviimiseks. Toiduainetehnoloogia teadlased saavad aidata välja töötada viimaste teadusuuringutega arvestava retseptuuri ning anda soovitusi, kuidas tõhusamalt toota.

Tutvustame marjade ja puuviljade ning taimse tooraine väärindamise ning kvaliteedi ja säilivuse tõstmise võimalusi.

 

Reedel, 20.04  kell 13.00: Liisa Puusepp, Tallinna Ülikooli teadur

Mee õietolmuanalüüsist.

Päevase magusavajaduse katab kolm teelusikatäit mett. Koos suhkrutega sööme me sel juhul ära ka mitukümmend tuhat õietolmutera, mis pärinevad neilt taimedelt, mida mesilased nektari kogumiseks külastanud on.

Nektari ja õietolmuproduktisoon ei pruugi olla erinevate korjetaimed puhul sama, on tolmuteri, mis on mesilastele toiduks ahvatlevamad kui teised, lisaks mängivad rolli nii korjeaeg kui ka õiekuju. Õietolmuanalüüsi tulemuste põhjal võimalik määrata reaalset korjeala ja analüüsitulemuste põhjal toodangut sildistada.

 

Laupäeval, 21.04 kell 11.00: Aveliina Helm, Tartu Ülikooli vanemteadur

Põllumehele kasuliku elurikkuse toomine põllumajandusmaastikesse.

Räägime põllumajandusmaastike elurikkuse kasulikkusest põllumehele ja anname praktilisi näpunäited elurikkuse säilitamiseks ja suurendamiseks. Tutvustame, kuidas rajada ja kavandada tolmeldajaid ja põllukahjurite looduslikke vaenlasi toetavaid maastikuelemente.

 

Seminarid toimuvad A-halli sissepääsu ees olevas seminariruumis

Kui tahad aga tulla ADAPTERiga juttu ajama, et kuidas me SINU ettevõttele kasulikud saame olla, siis ADAPTERi boksi leiad Maamessil B-hallist, boksis B-7.

Lisainfo:

Anneli Saaroja, tel. 51 17 129

Teadlaste oskusteave Sinu äri edendamiseks